Агентство розслідувань Сергія Сеника "ОДІН"

ODIN DETECTIVE

Портрет сучасного українського детектива

 

В останнє десятиліття в Україні з'явилася велика кількість приватних детективів і детективних агентств. У сучасному українському суспільстві точиться багато суперечок про те, яким повинен бути справжній сучасний приватний детектив. Давайте ж разом розглянемо це питання.

 

Шановний Читачу, якщо Ви попали на цю сторінку в пошуках послуг детектива, то ознайомтеся з ними, будь-ласка, послуги для приватних осіб і послуги для юридичних осіб

 

Якщо ж Ви просто цікавитесь детективною сферою, то почитайте історії з практики.

 

Особливості професійних детективів

 

Діяльність приватних детективів і детективних агентств в різних країнах світу розрізняється лише рамками державного контролю, інакше кажучи, якщо в одних країнах для занять детективною діяльністю потрібні лише талант і початковий капітал для відкриття своєї фірми, то в інших - проходження ліцензування та жорсткі професійні вимоги до керівників агентств і приватних детективів.

 

У деяких країнах Європи, а так само штатах Північної Америки приватний детектив - це людина з вродженим або набутим талантом сищика, що пройшла професійні курси в цьому напрямку та отримала ліцензію на право займатися детективною діяльністю. В основному, це люди, які не мали раніше відношення до силових відомства, так звані «цивільні фахівці».

 

Колишніх поліцейських або співробітників спецслужб, які займаються детективною діяльністю одиниці. Оскільки служба в поліції або в інших організаціях специфічної спрямованості є престижною і досить прибутковою, а вихід на пенсію відкриває простори для фантазії. А та, мінімальна, частка детективів з колишніх копів - це ті, хто не зміг працювати або кого вигнали з «органів» по тій чи іншій причині.

 

Якщо взяти за основу думку пересічного українського громадянина, то в його розумінні, приватний детектив - це колишній працівник міліції або спецслужб. Це припущення ґрунтується на усвідомленні корупційних схем в нашій країні. Адже, на думку українців, такий «приватний детектив» може звернутися до своїх колишніх колег і отримати у них, за гроші, службову або секретну інформацію, необхідну йому для закінчення справи. А не використовувати свій талант і знання для самостійного вирішення проблеми клієнта.

Незважаючи на те, що більшість колишніх «ментів» або «комітетчиків» не в змозі переосмислити своє нове існування в цивільній системі координат, в якій для того, щоб отримати необхідну інформацію доводитися працювати головою, а не просто пред'явити «чарівну корочку», думка українського обивателя не так вже й далека від істини.

 

Адже приватний детектив в Україні, це дійсно, як правило, колишні працівники силових структур, які вийшли за вислугою років у відставку і не захотіли тягнути жалюгідне існування на жебрацьку пенсійну подачку держави, а вирішили заробляти на життя, займаючись приватними розслідуваннями.

 

Таких одиниці, але це міцні професіонали з підвищеним почуттям обов'язку і прагненням підтримувати репутацію свого агентства на належному рівні.

 

З іншого боку, не менш успішно ведуть свою професійну діяльність приватні детективи, що не мають відношення до силових відомств України, але мають вроджений талант сищика, необхідний багаж самостійно отриманих знань і досвіду, а також тонке бізнес-чуття. Таких детективів небагато, але їх діяльність дає позитивні результати і вносить свою чималу лепту в розвиток ринку детективних послуг в Україні.

 

В результаті, представники цих двох «каст» розуміють одне - не важливо, що послужило поштовхом для заняття приватною детективною діяльністю, життєва необхідність чи внутрішнє покликання, їх об'єднує один простий життєвий принцип «допоможи людині».

 

І найкращі детективні агентства України об'єдналися для того, щоб мати можливість простягнути руку допомоги клієнту навіть в самому глухому куточку нашої країни.

 

Саме для цього була створена Міжнародна Асоціація приватних детективів та експенртів по кризисним ситуаціям (раніше Всеукраїнська Асоціація приватних детективів) - сонм найнадійніших детективних Агентств країни.