Агентство розслідувань Сергія Сеника "ОДІН"

ODIN DETECTIVE

Як розпізнати шахрая

 

Зараз, разом із загальним розгулом криміналу в країні також активізувалися і шахраї. Таке завжди відбувається в смутні часи. У цій статті наше детективне агентство дасть вам кілька слушних порад, як не попастися на вудку спритних аферистів.

 

Як розпізнати шахрая?


Нові способи шахрайства та аферизму народжуються практично кожен день. Злодіям в цьому плані значно легше, тому що їм не треба втиратися в довіру до жертви і розводити тривалі політеси та вистави. Їм достатньо просто вломитися в житло жертви і винести звідти все, що можна, скориставшись відсутністю господарів будинку або просто застосувавши насильство і погрози.

У аферизмі все набагато тонше, гроші «лох» повинен віддати «кидалі» добровільно, без примусу. Шахрай повинен увійти в довіру людини і переконати його в тому, що він не той, ким є насправді. Процес підготовки до розлучення дуже скрупульозний. Професійні шахраї вивчають жертву задовго до початку самої афери: її звички, знайомства, розклад дня, психологічний портрет і т.д. Чому? Та для того, щоб було простіше втертися вам в довіру. Ось припустимо, любите ви футбол, а шахраї це дізналися, і людина, яка буде втиратися до вас у довіру буде теж любити футбол і вболівати за вашу улюблену команду. Начебто дрібниця, так, але подібні дрібниці і розтоплюють внутрішні захисту людини.

Аферисти є непоганими психологами самі по собі, тому, що якщо застосувавши насильство відібрати щось у жертви, то вона уб'ю ж побіжить в найближчу поліцейську околоток. А якщо хитро «розвести» жертву, наобіцяв їй золоті гори і фантастичні перспективи, то далеко не всякий піде писати заяву, виставляючи при цьому себе дурнем. Професійний шахрай займається плануванням не тільки поведінки під час «розлучення», але й планує шляхи відходу і подальшої своє життя відповідно з вигаданим чином. У даній статті ми не будемо описувати основні методи шахрайства, тому що це легко знаходиться в Інтернеті і ви самі можете їх погуглити, якщо хочете дізнатися типи шахрайства. У статті ми опишемо, як розпізнати шахрая.

Є гарна приказка «Де м'яко стелять, там твердо спати», вона дуже добре описує шахраїв. Вони завжди обіцяють золоті гори і обіцяють фантастичні перспективи, до якої б сфери це не стосувалося - пропозицію роботи за кордоном або вигідний бізнес-контракт. Особливо якщо при цьому потенційний «партнер» діє явно на шкоду своїм інтересам. Подумайте, якщо ви бізнесмен, стали б ви укладати договір собі в збиток?! У подібних випадках можете бути впевнені - в 99% випадків перед вами аферист.

Також шахраї для досягнення своїх цілей можуть взяти в оренду шикарний офіс, взяти напрокат автомобіль представницького класу, щоб створити видимість успішно працюючої компанії. Зайшовши в офіс потенційного партнера задайте собі питання - «Як швидко все тут стоїть можна винести звідси?». Зазвичай, незважаючи на начебто заповнений працюючий офіс все що знаходиться в ньому можна винести за 30-40 хвилин. Та й обжите приміщення завжди можна розпізнати, вже так людина влаштована, що намагається якось індивідуалізувати навіть робоче місце. А ідеальний офіс - привід задуматися.

Але все ж кращий спосіб перевірити людину на факт того, чи є він шахраєм - це звернутися в детективне агентство. Детективи проведуть швидкий і якісний збір інформації про людину, і якщо він шахрай, то це відразу спливе при глибокої перевірки.

 

Аферисти: історії з життя


Тут зробимо невеликий відступ і розповімо історію одного нашого колеги з Москви.

До нього звернувся дуже високопоставлена людина з керівництва однієї з нафтових компаній. До них звернулася фірма з Канади, що займається виробництвом труб для перекачування нафти. Запропонувала дуже вигідні умови співпраці. Переговори проходили в шикарному офісі в Москва-сіті, керівництво фірми роз'їжджало на представницьких автомобілях з купою зарубіжної охорони. Регулярно влаштовувалися банкети та прийоми в п'ятизіркових готелях і шикарних ресторанах. І досвідчені вовки нафтового бізнесу, які пройшли «веселі дев'яності» клюнули на вудку пройдисвітів - був укладений контракт на поставку труб сумою на 3 млрд. рублів (майже сто млн. доларів за тодішнім курсом рубля). Вже наступного дня всі телефони «партнерів» були поза зоною дії мережі, а в офісі була стерильна порожнеча. Оскаженілий керівництво фірми відразу звернулося до детективне агентство, не пошкодувавши грошей на пошуки пройдисвітів.
 
Не будемо розписувати сам процес пошуку, але в підсумку шахраї були знайдені через півроку аж в Саудівській Аравії, причому зробивши собі пластичні операції. Злочинці були екстрадовані, попередньо втративши по обидві руки (закони Саудівської Аравії дуже суворі до злодіїв і шахраям) і зараз мотають величезні терміни.

Адже всього цього можна було уникнути, просто звернувшись до детектива заздалегідь, для перевірки потенційного партнера.

Крім цього, з погіршенням рівня життя в країні різко збільшилася кількість шахраїв, які нібито влаштовують на роботу за кордон. Ви, напевно бачили їх оголошення. У них малюються казкові перспективи, прекрасні умови роботи і високі зарплати. Але подумайте, а чи є сенс зарубіжним наймачам набирати персонал в злиденній країні третього світу, пропонуючи їм зарплати, які десь у півтора вище середньої по країні, звідки нібито ведеться набір. Враховуйте це, будь ласка, і не попадіться на вудку спритного пройдисвіта, який візьме з вас гроші нібито на підготовку пакету документів, лише для того, щоб канути з ними в невідомість.

На завершення статті хочеться сказати, що для того, щоб не попастися на вудку нащадкам Остапа Бендера завжди використовуйте свою голову і критичне мислення. І пам'ятайте, якщо вам пропонують щось занадто хороше, то швидше за все під цим криється щось дуже погане.