Агентство розслідувань Сергія Сеника "ОДІН"

ODIN DETECTIVE

Зовнішнє спостереження від царських часів і до наших днів

 

Зовнішнє спостереження народилося дуже давно, але якщо брати територію теперішньогої СНД, то остаточно сформувалося в другій половині ХІХ століття, і було закріплено нормативними актами. Це був підрозділ царської охранки, т.зв. «Філери». Відділення охранки були відкриті практично у всіх великих містах Російської Імперії. Чимало «героїв» майбутньої революції числилися стукачами в цій спецслужбі, у тому числі і якийсь Йосиф Джугашвілі.


Відбір в охранку був вельми суворий, кандидату в філери випливало «розумним, обережним, фізично розвиненим, грамотним, непомітним належить бути», а також крім цього пройти спеціальне навчання. Нам якось потрапив до рук підручник для філерів 1910 випуску, і ви знаєте, багато прийомів та заходів, описаних там, досі є актуальними в нашій розшукової роботі.
 
Втім, ми віддалилися від теми статті. Офіцерів охранки спочатку недолюблювали і боялися, їм гидували подавати руку армійські офіцери. А даремно. Адже ці непримітні люди запобігли сотні терактів і замахів, абсолютно тихо і непомітно, не вимагаючи слави.
 
Сьогодні продовжувачами справи офіцерів охранки є співробітники спецслужб (по військовій частині) і приватні детективи (по частині громадянській).

Як працює зовнішнє спостереження в детективному агентстві.

Одним з основних завдань фахівців зовнішнього спостереження є встановлення зв'язків об'єкта спостереження. Вони визначають коло його спілкування, виявляють його зв'язки та нахили, встановлюють джерела і розміри доходів. Потім це скрупульозно описується в звіті про виконану роботу.
 
Спостереження в детективному Агентстві може проводитися (залежно від операції) як одним детективом, так і бригадою. Бригада ЗС, як правило, складається з 2-3 чоловік на кожне авто. Вони екіпіровані всім необхідним, а саме радіостанціями, фотоапаратом із потужним збільшенням, змінним одягом, а також їжею і напоями.
 
При рухомому спостереженні використовують 1-2 бригади спостереження. Детективи ведуть об'єкт спостереження (далі ОС) з таким розрахунком, коли в безпосередній близькості від об'єкта спостереження знаходиться всього один спостерігач. Крім стеження за об'єктом, він зобов'язаний інформувати бригаду ЗС про становище ОС. Зв'язок з бригадою здійснюється через радіостанцію або шляхом жестів.
 
Перед початком завдання детективам, зайнятим у зовнішньому спостереженні проводиться повний брифінг по об'єкту спостереження. Ось так, дорогий читачу, приватні детективи і проводять зовнішнє спостереження. Все тут, звичайно, описано дуже поверхнево і не розкриваючи нюансів, для того, щоб Ви мали уявлення про те, що це за робота.